Categories:


Vangölü’ne dikkat çekmek ve temizlenmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Van Gölü Aktivistleri Grubu tarafından Van’ın Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi’nde çöp toplama etkinliği yapıldı.

 

Amaçlarının Van Gölü havzası ile bölgenin güzelliğini en iyi şekilde tanıtabilmek ve bölgedeki güzelliklerin en iyi şekilde korunması konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek olduğunu söyleyen aktivistler, Van ve bölge turizmi için çok önemli olan Muradiye şelalesinde Vangölü Aktivistleri olarak çevrenin temiz kalması için farkındalık çalışması yapıldı. Şelale etrafında ve dere boyunca Çevredeki kötü görüntüye sebep olan atıklar ve çöpler toplanarak çöp konteynerlerine taşındı. Şelaleyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere de çevre konusunda bilgi verildi. Vatandaşların da ilgisini çekerek bu kampanyaya destek olmalarını sağladık. Özellikle Muradiye şelalesine ziyarette bulunan vatandaşlarımızdan ricamız bu eşsiz şelaleyi ve çevresini temiz tutalım, bu şelaleye binlerce turist gelmekte olup, şelalenin temiz kalması bizlerin aynası anlamına geliyor.  “Temiz çevre, Temiz Van Gölü” sloganıyla Aktivistlerimiz çevre temizliği yaptı.

 

Ellerinde eldiven ve çöp poşetleri ile şelalenin bulunduğu alana gelen aktivistler, alan temizliği yaptı. Duyarlı bir hareket sergileyerek şelale çevresinde çevre temizliği yapan, çöpleri tek tek toplayan aktivistler, bu şekilde farkındalık oluşturmayı amaçladı.

Konu hakkında gazetemize açıklama yapan Vangölü Aktivistleri Derneği yöneticileri, şunları söyledi; “Van ve bölge turizmi için çok önemli olan Muradiye şelalesinde Vangölü Aktivistleri olarak temizlik yaptık. Çevrenin temiz kalması için farkındalık çalışması ile duyarlılık oluşturmayı amaçladık. Şelale etrafında ve dere boyunca çevredeki kötü görüntüye sebep olan atıklar ve çöpler toplanarak çöp konteynerlerine taşındı. Şelaleyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere de çevre konusunda bilgi verildi.

Vatandaşların da ilgisini çekerek bu kampanyaya destek olmalarını sağladık. Özellikle Muradiye şelalesine ziyarette bulunan vatandaşlarımızdan ricamız; bu eşsiz şelaleyi ve çevresini temiz tutalım. Çünkü bu şelaleye binlerce turist gelmekte olup, şelalenin temiz kalması bizlerin aynası anlamına geliyor. ‘Temiz Çevre, Temiz Van Gölü’ sloganıyla duyarlılığımızı devam ettireceğiz.” Haber: Umut Tarhan

 

Tags:

No responses yet

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir